Basketbalové Súťaže

Basketbalové súťaže sú najvzrušujúcejšie a najpopulárnejšie druhy športových súťaží na svete. Svetový pohár FIBA je najvýznamnejším podujatím vo svete basketbalu. V rokoch 1950 až 2010 sa nazýval FIBA ​​Championship. Od 60. do 80. rokov 20. storočia bol premenovaný na Svetový pohár FIBA. Aj keď sa názov trochu zmenil, turnaj zostal rovnaký. Je známy ako „Majstrovstvá sveta“ v basketbale.

Najvyššia divízia basketbalových súťaží sa nazýva Top Level a zahŕňa najdôležitejších hráčov, šampiónov a najhodnotnejších hráčov v tomto športe. Každý turnaj má svoje logo a vyzdvihuje najdôležitejších hráčov v súťaži. Okrem top tímov sú v rebríčku zahrnuté aj individuálne výkony tímov. Nižšie sú uvedené niektoré z najlepších turnajov na svete. Rýchle vyhľadávanie v týchto databázach odhalí najdôležitejšie informácie o každom turnaji.

Hrajú sa aj medzinárodné basketbalové súťaže. Majstrovstvá sveta v basketbale FIBA ​​sú vlajkovou loďou Medzinárodnej basketbalovej federácie. Majstrovstvá sveta v basketbale FIBA ​​majú turnajovú štruktúru podobnú Majstrovstvám sveta vo futbale s 32 tímami, ktoré súťažia v jednotlivých vyraďovacích hrách. Víťazný tím získava vytúženú Naismith Trophy, ktorá je pomenovaná po skvelom Kobe Bryantovi. Existujú aj iné medzinárodné turnaje, ale majstrovstvá sveta FIBA ​​sú najprestížnejšie.

Turnaje najvyššej úrovne sú EuroBasket a olympijské hry. Majstrovstvá seniorov v basketbale sa konajú raz za štyri roky. Každý tím bude hrať proti sebe o titul majstra. Finále sa zúčastní maximálne 24 tímov. Predtým sa v súťažiach používal formát round-robin. V najnovších vydaniach sa však turnaj hrá v dvojfázovom formáte.

Súťaž Nový účastník sa hrá pre žiakov 1. a 2. ročníka. Odohráva sa na polovičnom ihrisku 3v3 s nízkymi obručami a zúčastnia sa v nej hráči prvého aj druhého ročníka. Počas zimnej sezóny sa koná aj súťaž pre pokročilých. Seniorská súťaž je určená pre žiakov tretieho a štvrtého ročníka. Seniorská divízia sa hrá vo štvrtok popoludní a predstaví sa v nej viacero tried tímu. Juniorský elitný turnaj je určený pre chlapcov a dievčatá.

Svetový pohár FIBA ​​v basketbale je jedným z najznámejších basketbalových podujatí na svete a priťahuje pozornosť z celého sveta. Svetový pohár FIBA ​​v basketbale je vlajkovou loďou Medzinárodnej basketbalovej federácie a hrá sa na odpruženom drevenom ihrisku. Hostiteľom je FIBA. Finalisti sú odmenení Naismith Trophy. Svetový pohár FIBA ​​je najdôležitejšou športovou udalosťou pre akadémie na celom svete.

Existujú tri úrovne basketbalových súťaží. Existuje súťaž pre nových účastníkov, ktorá sa hrá vo štvrtok popoludní pre žiakov 1. ročníka a dvoch žiakov. Divízia New Entrant je určená pre deti uprostred. Primárne a stredné divízie majú požiadavky na trojbodovú obruč. Na udelenie ceny musia získať viac bodov. Tímu, ktorý vedie po tretej štvrtine, pridá Elam Ending 24 bodov. Ide o hru s vysokým skóre, čo z nej robí skvelú motivačnú aktivitu.